29. 3. 2018

Cvičení pro těhotné

Aktuální kurzy: nový kurz bude zahájen v lednu 2024 v naprosto novém pojetí

sledujte Instagram @1. porodniasistentka_v_hradci

Cvičení je nedílnou součástí lekcí přípravy k porodu.
Pojišťovny poskytují příspěvek.

  • Vhodné pro ženy od 20. týdne těhotenství
  • cvičte v pohodlném oblečení

Jak probíhá cvičení? 

Cvičení probíhá na rehabilitačních míčích, které stimulují svalové skupiny rovnoměrně po celém těle. Zaměřuji se na nácvik uvolňování pánevního dna, posílení a uvolnění zad, dolních i horních končetin. Součástí každé lekce je nácvik dýchání v  I. době porodní, seznámení s porodními polohami a příprava na tlačení. Každá lekce končí desetiminutovou relaxací zaměřenou na vnímání svého těla a komunikaci s děťátkem. Vhodné tělesné cvičení napomáhá předcházet některým nepříjemným důsledkům těhotenství, vyplavuje hormony štěstí a tím ženám napomáhá ke zdárnému běhu gravidity a k dobré náladě. Těhotenství  klade na ženský organismus zvýšené nároky – je zatížený statický i pohybový aparát.

Na co se tedy zaměřuji nejčastěji?

  • posilování a procvičování svalových partií – nikoliv HUBNUTÍ!
  • uvolnění páteře
  • posílení klenby nožní
  • posílení a uvolnění zádových svalů
  • udržení opory břišních svalů
  • rozvoj a nácvik přirozeného dýchání s prvky relaxace a vědomé autorelaxace

Součástí lekcí je i psychická příprava na porod, která je zárukou hladkého průběhu porodu. Na tuto část kladu vysoký důraz, protože informace, které zde ženy získávají, mohou uplatnit u porodu nejlépe, pokud si věří a jsou psychicky v pohodě. Neboť dobře připravená rodička, je rodička informovaná o průběhu porodu, schopná sebe-relaxace a smířená s tím, že porodit zvládne.

Naučím Vás při cvičení uvolňovat pánevní oblast, používat břišní dýchání, vokalizaci,  vizualizaci a tím se stát aktivní při porodu svého děťátka. Cvičení i psychoprofylaktická příprava těhotných patří neoddělitelně k sobě, navzájem umocňují a doplňují svůj účinek. 

 

Je to přesně pro Vás? Zavolejte 777 117 727 nebo mi napište.

Budu se na Vás těšit, vaše Pavlína.

[pirate_forms]