7. 2. 2018

Návštěvní služba v šestinedělí

„Maminky často nevědí, že mají nárok na návštěvu asistentky doma.“


Péče porodní asistentky je plně hrazená ze zdravotního pojištění!

K tomu je třeba mít tiskopis na ošetření/vyšetření viz. níže. Tento tiskopis je třeba nechat potvrdit u svého ambulantního gynekologa, či při propuštění z porodnice u svého porodníka. Porodní asistentka Vám pomáhá prožít šestinedělí v klidu a v pohodě radí, podporuje, cvičí a komplexně ošetřuje – nic neponechává náhodě. O ženy v šestinedělí a o jejich novorozence v Hradci Králové a okolí pečuji již od roku 2002.

Kdo je porodní asistentka v návštěvní službě?

Nejčastěji se setkávám s otázkou „Kdo je porodní asistentka v návštěvní službě?“ Porodní asistentky pracující v návštěvní službě jsou specialistky na všechny problémy, které trápí ženy a jejich děti v šestinedělí. Jejich komplexní péče v domácím prostředí bezprostředně navazuje na péči nemocniční a nemůže ji adekvátně zastoupit žádný jiný zdravotnický pracovník.  

Hlavně dnes, kdy jsou matky propouštěny domů z porodnice již třetí den po spontánním porodu a čtvrtý den po porodu císařským řezem, má návštěvní služba své opodstatnění. 

Návštěvní službu opět hradí pojišťovny.

Nyní již v některých regionech pracují porodní asistentky v návštěvní službě, protože je tato individuální péče velmi důležitá nejenom pro maminky, miminka, ale i pro tatínky. V šestinedělí prochází organismus ženy četnými a významnými proměnami, rychlejšími či pomalejšími například: zavinování dělohy, odchod očistků, hojení porodního poranění, hojení jizvy po nástřihu hráze či císařském řezu, rozvoj a nástup tvorby mléka. Průběh změn a jejich výsledek významně ovlivňují zdravotní stav každé ženy i v pozdějším věku, a proto by měla být pod kontrolou.
Po celou dobu šestinedělí je žena na vše sama. Na prohlídku ke svému obvodnímu gynekologovi půjde až po skončení šestinedělí. Některým komplikacím lze včas předejít včasnou prevencí. V porodnici se již neprovádí cvičení se šestinedělkami po porodu, pánevní dno ženy po porodu potřebuje včasné posilování, jako prevenci inkontinence moči! Porodní asistentka tyto cviky šestinedělky naučí.
Každá žena potřebuje v šestinedělí péči porodní asistentky pracující v návštěvní službě. Tuto péči ocení i maminka několikátého dítěte!
Nabízím služby porodní asistentky, laktační poradkyně, homeopata.

Jste pár dní z porodnice? Chcete si promluvit o miminku, kojení nebo odstranit stehy? 

Zavolejte 777 117 727 nebo napište:) Stavím se u Vás. Vše hradí Vaše pojišťovna.

[pirate_forms]